Güler İnşaat

25+ yıldır sizinle…

Müteahhitlik

Malzeme Tedariği

Yapı Malzemeleri

Gizlilik Politikası

WordPress.org web siteleri (bu belgede topluca “WordPress.org”), WordPress.org, WordPress.net, WordCamp.org, BuddyPress.org, bbPress.org ve ilgili diğer alan ve alt alan adlarında barındırılan siteleri ifade eder. Bu gizlilik ilkesi, WordPress.org tarafından bize verdiğiniz bilgileri nasıl kullandığını ve koruduğunu açıklar. Kişisel gizliliğinizi korumayı taahhüt ediyoruz. Bize WordPress.org aracılığıyla kişisel bilgiler verirseniz, yalnız bu gizlilik bildirimine uygun olarak kullanılacağından emin olabilirsiniz.

Websitesi Ziyaretçileri
Çoğu web sitesi operatörü gibi, WordPress.org’da tarayıcı türü, dil tercihi, yönlendirme sitesi ve her ziyaretçi isteğinin tarihi ve saati gibi web tarayıcılarının ve sunucularının tipik olarak kullanıma sunacağı kişisel olmayan bilgileri toplar. WordPress.org’un kişisel olmayan bilgileri toplamasının amacı, WordPress.org ziyaretçilerinin web sitesini nasıl kullandığını daha iyi anlamaktır. Zaman zaman WordPress.org, kişisel kimlik belirleyicisi olmayan bilgileri, örneğin “web sitesinin kullanımındaki eğilimler” hakkında bir rapor yayınlayarak, bir araya getirebilir.

WordPress.org ayrıca internet protokolü (IP) adresleri gibi potansiyel olarak kişisel tanımlayıcı bilgileri toplar. WordPress.org, ziyaretçilerini tanımlamak için IP adreslerini kullanmaz, ancak aşağıda açıklandığı gibi kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri kullandığı ve açıkladığı durumlar dışında, bu bilgileri ifşa etmez.

Kişisel Tanımlayıcı Bilgilerin Toplanması
Bazı WordPress.org ziyaretçileri, WordPress.org ile kişisel olarak tanımlayıcı bilgi toplamalarını gerektiren şekillerde WordPress.org ile etkileşime girmeyi seçmektedir. WordPress.org’un topladığı bilgilerin türü ve türü etkileşimin yapısına bağlıdır. Örneğin, forumlarımızı kullanan ziyaretçilerden bir kullanıcı adı ve e-posta adresi sağlamasını istiyoruz.

Her durumda, WordPress.org bu bilgileri yalnızca ziyaretçinin WordPress.org ile etkileşiminin amacını yerine getirmek için gerekli veya uygun olduğunda toplar. WordPress.org, aşağıda açıklananlar dışında kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri ifşa etmemektedir. Ziyaretçiler, WordCamp bileti satın alma gibi web sitesiyle ilgili belirli etkinliklerde bulunmalarını engelleyebileceği hususunda kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler vermeyi her zaman reddedebilir.

WordPress.org adresinde toplanan bilgilerin tamamı KVKK mevzuatı uyarınca ele alınacaktır.

Bazı Kişisel Olarak Tanımlayıcı Bilgilerin Korunması
WordPress.org, kişisel olarak tanımlayıcı ve potansiyel kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri, yalnız WordPress proje yöneticileri, çalışanları, yüklenicileri ve (i) bu bilgileri WordPress.org adına işleyen veya WordPress.org aracılığıyla sunulan hizmetleri sağlamayı ve (ii) bunu başkalarına açıklamamayı kabul eden ilgili kuruluşlar gibi bu bilgileri bilmesi gereken kişi ve kuruluşlar ile paylaşır. Bu çalışanların, yüklenicilerin ve ilgili kuruluşların bazıları bulunduğunuz ülkenin dışında olabilir. WordPress.org sitesini kullanarak, bu tür bilgilerin bu kişi ve kuruluşlara aktarılmasına izin vermiş olursunuz.

WordPress.org, kişisel olarak tanımlayıcı ve potansiyel kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri kimseye kiralamayacak veya satmayacaktır. WordPress.org, kişisel olarak tanımlayıcı ve potansiyel kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri, yukarıda açıklanan WordPress proje yöneticileri, çalışanları, yüklenicileri ve WordPress ile ilgili kuruluşlar dışında, yalnız yasal olarak yapılması gerektiğinde, bilgilerinizin paylaşılmasına izin verirseniz veya bu bilgilerin iyi niyetle açıklanmasının WordPress.org’un, üçüncü tarafların veya genel olarak halkın mülkiyetini veya haklarını korumak için makul bir şekilde gerekli olduğuna inandığında açıklar.

WordPress.org web sitesinin kayıtlı bir kullanıcısıysanız ve e-posta adresinizi vermişseniz, WordPress.org ara sıra size yeni özellikler hakkında bilgi vermek, geri bildiriminizi istemek veya sadece neler olup bittiğini takip etmek için WordPress.org ve ürünlerimiz ile bir e-posta gönderebilir. Blogumuzu öncelikle bu tür bilgileri iletmek için kullanıyoruz, bu nedenle bu e-postayı minimumda tutmayı umuyoruz.

Bize bir istek gönderirseniz (örneğin bir destek e-postasıyla veya geri bildirim mekanizmalarımızdan biri aracılığıyla), isteğinizi netleştirmemize veya yanıtlamamıza veya diğer kullanıcıları desteklememize yardımcı olma amacıyla yayınlama hakkını saklı tutarız. WordPress.org, potansiyel olarak kişisel olarak tanımlayıcı ve kişisel olarak tanımlayıcı bilgilerin yetkisiz erişime, kullanımına, değiştirilmesine veya imhasına karşı korunmak için makul olarak gerekli tüm önlemleri alır.

Kişisel bilgilerin kullanımı
Sağladığınız bilgileri bir hesaba kaydolmak, etkinliklerimize katılmak, haber bültenleri almak, belirli bazı hizmetleri kullanmak veya WordPress açık kaynak projesine başka bir şekilde katılmak için kullanıyoruz.

İzniniz olmadıkça veya yasalar tarafından istenmedikçe kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslara satmayacağız veya kiralamayacağız.

Size, zaman zaman ilginizi çekebilecek bir e-posta pazarlama iletişimi göndermek istiyoruz. Pazarlamaya razıysanız, daha sonra vazgeçebilirsiniz.

Herhangi bir zamanda, pazarlama amacıyla sizinle iletişim kurmamızı engelleme hakkınız vardır. Pazarlama amacıyla artık iletişim kurulmasını istemiyorsanız, lütfen e-postanın altındaki abonelik iptali bağlantısını tıklayın.

Kişisel bilgilerin işlenmesinde yasal zeminler
Aşağıdaki işleme koşullarından bir veya daha fazlasına güveniyoruz:

bilgi ve hizmetlerin size etkili bir şekilde sunulması konusundaki yasal çıkarlarımız;
verdiğiniz açık onay;
yasal zorunluluklar.
Veriye erişim
Hakkınızda sakladığımız bilgilerin bir kopyasını talep etme hakkınız vardır. Kişisel bilgilerinizin bir kısmının veya tamamının bir kopyasını almak istiyorsanız, lütfen bu bölümün sonundaki talimatları izleyin.

WordCamp katılımcısı tarafından sağlanan tüm veriler, başarılı bir bilet satın alma işlemini onaylamak için e-postayla gönderilen erişim anahtar adresi aracılığıyla katılımcı tarafından görüntülenebilir ve değiştirilebilir.

WordPress.org kullanıcı hesapları aşağıdaki adımlar izlenerek düzenlenebilir:

https://login.wordpress.org/ adresini ziyaret edin, ardından kullanıcı adınızı ve parolanızı girin.
https://profiles.wordpress.org/kullanici_adiniz bölümüne yönlendirileceksiniz.
Kullanıcı adınızın yanındaki “Düzenle&#8221 linkine tıklayın.
Eğer hesap verilerinize erişim için istekte bulunmak isterseniz, şu adımları takip edin:

https://wordpress.org/about/privacy/data-export-request/ adresini ziyaret edin.
E-posta adresinizi girin.
“Bildirimi kabul et ve dışarı aktarım isteği yap” tuşuna tıklayın.
Not: Eğer bir WP.org hesabınız varsa istediğinizle eşleştirilebilmesi için gönderim yapmadan önce oturum açmanız önerilir.

Kişisel bilgilerin saklanması
WordPress açık kaynaklı projesinin ve WordPress.org’u destekleyen programların başarısı için, kişisel bilgilerinizi sadece ihtiyaç duyduğumuz sürece sistemlerimizde tutacağız. Bir kullanıcı abonelikten çıkıncaya veya bu bilgileri canlı sistemlerimizden silmemizi isteyene kadar iletişim bilgilerini (posta listesi bilgileri gibi) saklarız. Bir posta listesinden çıkmayı seçerseniz, isteğinizi yerine getirebilmemiz için hakkınızdaki belirli sınırlı bilgileri tutabiliriz.

WordPress.org, WordPress açık kaynaklı projenin çalışması, geliştirilmesi veya arşivlenmesi için gereken kayıtlardan veya kayıtlardan kişisel verileri silmez.

WordPress.org, WordCamp katılımcı verilerini 3 yıl süreyle topluluk gelişimini takip etmek ve geliştirmek için saklayacaktır ve sonra kayıt yoluyla toplanıp gerekli olmayan veriler otomatik olarak silinecektir. Katılımcı isimleri ve e-posta adresleri sınırsız süreyle iş ahlakı raporlarına cevap verebilmemiz adına tutulacaktır.

WordCamp.org sitelerinde, geri ödeme isteğinin bir parçası olarak toplanan bankacılık/finansal veriler, istek ödeme yapıldıktan 7 gün sonra WordCamp.org’dan silinir. 7 günlük saklama süresinin nedeni, bir ödemenin başarısız olması durumunda veya bir ödemenin yanlışlıkla “Ücretli” olarak işaretlenmiş olması durumunda, organizatörlerin bankacılık ayrıntılarını tekrar girmelerini engellemektir. WordCamp giderleriyle ilgili fatura ve makbuzlar, mali yılın danışmanlarının talimatı ile (denetçiler ve defter tutucular) takvim yılı denetiminin kapanmasından sonra 7 yıl süreyle saklanır.

Silme işlemi talep edildiğinde veya gerektiğinde, verilerin silinmesi gerekli sistemleri kırarsa veya işlem, geliştirme, arşivleme veya WordPress açık kaynaklı projenin arşivsel kayıtları için gerekli günlüklere veya kayıtlara zarar verirse, veri konularının verilerini anonim hale getirir ve/veya bilgilerini kamuya açık sitelerden kaldırırız.

Eğer hesabınızın ve bağlı verilerin silinmesini istiyorsanız, lütfen şu adımları takip edin:

https://wordpress.org/about/privacy/data-erasure-request/ adresini ziyaret edin.

E-posta adresinizi girin.
“Bildirimi kabul et ve kalıcı hesap silme isteği yap” tuşuna tıklayın.
Not: Eğer bir WP.org hesabınız varsa istediğinizle eşleştirilebilmesi için gönderim yapmadan önce oturum açmanız önerilir.

Bilgilerinizle ilgili haklar
Veri koruma yasası kapsamında, hakkınızda sahip olduğumuz kişisel bilgilerle ilgili belirli haklara sahip olabilirsiniz. Özellikle, şunları yapma hakkınız olabilir:

sizinle ilgili tuttuğumuz kişisel bilgilerin bir kopyasını isteyin;
hakkınızda sakladığımız kişisel bilgileri güncellememizi veya yanlış veya eksik olduğunu düşündüğünüz kişisel bilgileri bağımsız olarak düzeltmeyi;
hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgileri canlı sistemlerden silmemizi veya bu tür kişisel bilgileri kullanma biçimimizi kısıtlamamızı (arşivden silme hakkında bilgi için, “kişisel bilgilerin saklanması” bölümüne bakın);
kişisel bilgilerinizi işleme koymamıza itirazda bulunma; ve/veya
kişisel bilgilerinizi işleme koyma izninizi kaldırmaya (bu tür işlemlerin izne dayandığı ve iznin işlenmesi için izin verilen tek temel olduğu ölçüde).
Bu hakları kullanmak veya bu hakların sizin için geçerli olup olmadığını anlamak istiyorsanız, lütfen bu gizlilik bildiriminin sonundaki talimatları izleyin.

Üçüncü taraf bağlantıları
Web sitemiz, kontrolümüz altında olmayan üçüncü taraflarca sağlanan diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bir bağlantıyı takip ederken ve bir üçüncü taraf web sitesine bilgi verirken, lütfen o üçüncü tarafa sağlanan verilerden sorumlu olmadığımızı unutmayın. Bu gizlilik ilkesi yalnız bu belgenin başında listelenen web siteleri için geçerlidir. Bu nedenle diğer web sitelerini ziyaret ettiğinizde, WordPress.org üzerinde yayınlanan bir bağlantıya tıkladığınızda bile, kendi gizlilik ilkelerini okumalısınız.

Toplanmış İstatistikler
WordPress.org ziyaretçilerin web sitelerine davranışları hakkında istatistik toplayabilir. Örneğin, WordPress.org, WordPress ve eklentilerin yeni sürümlerini kontrol etmek için kullanılan bir web hizmeti olan api.wordpress.org tarafından toplanan verilere dayanarak, belirli bir WordPress sürümünün kaç kez indirildiğini veya hangi eklentilerin beğenildiğini ortaya koyabilir. Ancak, WordPress.org, bu ilkede açıklananlar dışında kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri ifşa etmemektedir.

Çerezler
Ek olarak, web sitemizi nasıl kullandığınızla ilgili bilgiler “çerezler” kullanılarak otomatik olarak toplanır. Çerezler, standart internet günlüğü bilgisi ve ziyaretçi davranış bilgisi toplamak için bilgisayarınıza yerleştirilen metin dosyalarıdır. Bu bilgiler, web sitesini ziyaret edenlerin kullanımını izlemek ve web sitesi aktivitesi ile ilgili istatistiksel raporları derlemek için kullanılır.

WordPress.org tarafından derlenen çerezler hakkında ayrıntılı bilgi almak için çerez ilkemiz bölümüne bakabilirsiniz.

Gizlilik İlkesi Değişiklikleri
Değişikliklerin çoğunun küçük olması muhtemel olsa da, WordPress.org gizlilik ilkesini zaman zaman ve WordPress.org’un takdirine bağlı olarak değiştirebilir. WordPress.org, gizlilik ilkesindeki herhangi bir değişiklik için ziyaretçileri bu sayfayı sık sık kontrol etmeye teşvik eder. Bu siteyi, bu gizlilik ilkesindeki herhangi bir değişiklikten sonra kullanmaya devam etmeniz, bu değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelir.

İletişim
Gizlilik ilkemiz veya sizinle ilgili tuttuğumuz bilgiler hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen [email protected] adresine e-posta göndererek bize ulaşın.

İletişime Geç

Davraz Mah. Davraz Mahrukatçılar Sitesi A Blok No:3 ISPARTA